O autorze
Fundacja DKMS działa od 28 listopada 2008 r. jako niezależna organizacja non-profit. W tym czasie liczba potencjalnych dawców we wszystkich polskich bazach, wynosiła niespełna 40 tysięcy. Dziś sytuacja uległa znacznej poprawie i ogółem w Polsce zarejestrowanych jest ponad 1 milion potencjalnych dawców. Fundacja DKMS jest największą bazą potencjalnych dawców w Polsce.

Książka dedykowana Fundacji DKMS!

Olga Klara Maniak, autorka książki "Słodkie życie"
Olga Klara Maniak, autorka książki "Słodkie życie"
Kolejna niesamowita historia i wyjątkowy splot losów i okoliczności… Odezwała się do nas pani Olga Klara Maniak, pisarka, która swój debiut literacki, internetową powieść „Słodkie Życie”, zadedykowała właśnie nam! Jej piękna historia stała się inspiracją dla nas wszystkich. Teraz oddajemy głos pisarce i mocno trzymamy kciuki za jej sukces. Was zachęcamy natomiast do tego, aby 16 lutego br. wejść na stronę www.slodkie-zycie.pl (w tym dniu strona wystartuje) i zapoznać się z pierwszym rozdziałem książki pani Olgi!

„Nie może pani zostać dawcą” – te słowa z badań sprzed 4 lat utkwiły mi mocno w pamięci. W biurze, w którym pracowałam odbył się Dzień Dawcy Szpiku zorganizowany we współpracy z Fundacją DKMS. Koledzy rejestrowali się w bazie potencjalnych dawców a ja musiałam pozostać bezczynna. Wszyscy mówili: „zostaw to, widocznie to nie dla ciebie.” Ale przecież właśnie poddanie się nie było dla mnie. Przez 4 lata myśl o zaangażowaniu w działania Fundacji DKMS drążyła skałę.
Nazywam się Olga Klara Maniak. Jestem pisarką, autorką pierwszej w Polsce powieści internetowej „Słodkie życie”, która będzie miała swoją premierę już 16 lutego. Opowiadam w niej historię kobiety, która w ciągu 24 godzin traci wszystko i wyjeżdża do Włoch, gdzie buduje swoje życie od zera. Książka ma być inspiracją do przełamywania schematów swoich zachowań i zmian na lepsze.
Główna bohaterka mojej powieści pracuje w fundacji właśnie zajmującej się przeszczepieniami szpiku. Był to mój pomysł na zasianie myśli o dawstwie wśród moich czytelników. Powieść internetowa oraz sam portal www.slodkie-zycie.pl to mój sposób, by przy okazji swojej codziennej pracy aktywnie zachęcać do rejestrowania się w bazie Fundacji DKMS.
Ja najlepiej wiem, że zostanie Dawcą nie zawsze jest możliwe. Ale nawet w takiej sytuacji nie odpuszczajcie! Każdy z nas może znaleźć swój sposób na pomaganie.

Oto kilka pomysłów:
1. Podaruj 1% - już za chwilę wszyscy rozliczymy PIT za 2016. Nie zapomnijmy wpisać na odwrocie nr KRS 0000 318 602. To nic nie kosztuje!
2. Przekaż darowiznę – na stornie dkms.pl w zakładce „przekaż darowiznę” możesz wpisać dowolną kwotę, którą chcesz podarować.
3. Zorganizuj Dzień Dawcy Szpiku z Fundacją DKMS.
4. Mów o potrzebie dawstwa – jeśli sam nie możesz być Dawcą, rozmawiaj z innymi. Wielu naszych przyjaciół i znajomych nie zdaje sobie sprawy, że oni również mogą uratować życie.

Jestem pewna, że każdy z was znajdzie sposób zgodny ze swoimi możliwościami. Dzięki temu możemy wspólnie ratować życie. Pomożesz? Bo możesz – masz to w genach!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...